MÁRIA KÁPOLNA

A kereszthajós (latin kereszt), egyhajós kápolna 1713-ban épült, barokk stílusban, oromzatos homlokzattal, azon fa-huszártoronnyal, félköríves záródású kapukerettel. Feltételezhető, hogy a kápolnát egy a török hódoltság alatt elpusztított kápolna romjain építették fel. A főoltárkép a Szent Erzsébetet látogató Szent Szüzet (Sarlós Boldogasszony), a mellékoltár képe pedig a Hétfájdalmú Szüzet ábrázolja. Mindkét festmény a XVIII. sz.-ból való. A kápolna búcsúja a július 2-át követő vasárnap van. Kedvelt zarándokhely, nemcsak a helybeliek látogatják, hanem a környékbeli településekről és Budapestről is sokan. A kápolna látogatóinak száma évente eléri a 20-30 ezret. Lelkipásztori ellátását a Szentcsalád plébánia végzi.

MÁRIA-KÁPOLNA-ENGESZTELŐKÁPOLNA (Arborétum)
A SZENTMISÉK RENDJE:
Május 1-től október 31-ig, minden vasárnap 16 órakor szentmise.
15 órától rózsafüzér imádkozása.
Minden hónap 13-án (ha nem vasárnap) 15 órakor keresztút, majd szentmise.
A KÁPOLNA BÚCSÚJA: július első vasárnapján.

A KÁPOLNA ELŐZETES BEJELENTKEZÉSSEL LÁTOGATHATÓ AZ ARBORÉTUM NYITVATARTÁSI IDEJÉBEN.
A csoportok bejelentkezése:
Szentháromság Plébánia
6000 Kecskemét, Jókai utca 1.
Telefon: 06 76/485 912, 06 76/481 603